YÜKSEK CAM GEÇİŞ SICAKLIĞINA SAHİP YENİ ÇİFT KÜRLEMELİ UV AKRİLİK YAPIŞTIRICILAR

Panacol; Vitralit®️ UD 8055 ve Vitralit®️ UD 8056 ile çift kürlenmeli akrilik yapıştırıcı sistemleri portföyünü genişletti. Bu yapıştırıcılar öncelikle UV ile sertleşir ve gölgeli alanlar için ikincil bir nem kürlenmesine sahiptir. Sağladığı benzersiz özellikleri sıralayacak olursak:

✔️ Sıcaklık stresi altında bile yüksek mukavemetli bağlar sağlayan 100°C'nin üzerindeki yüksek cam geçiş aralığını temin edebilir.


Vitralit®️ UD 8055 ve Vitralit®️ UD 8056 aşağıdaki uygulamalar için idealdir:

✔️Elektronik ve otomotiv elektroniği alanında sensörler, PCB'ler ve esnek PCB'ler

✔️Geometri ve tasarım esnasında oluşan boşluklar


Yüksek bir cam geçiş sıcaklığı (Tg); Enkapsülasyon, bağlantılar, yapısal bağlar veya genel olarak montajlanmış bağlantıların uzun süreler boyunca termal gerilime dayanması gerektiğinde özellikle önemlidir. Vitralit®️ UD 8055 ve Vitralit®️ UD 8056'nın 100°C'nin üzerindeki Tg'si, termal genleşme katsayılarının uygulama alanında homojen davranmasını sağlar. Bu özellik ile, yapışkanın yapışma gücünü kaybetmesini veya bileşenler arasındaki aşırı gerilimleri ve yapışkanın elektronik uygulamalarda katmanlara ayrılmasını ve çatlamasını önler.


FR4, PC ve PBT gibi yaygın kullanılan yüzeylere yüksek düzeyde yapışma ve birkaç milimetrelik derinlemesine sertleşme, bu düşük halojenli yapıştırıcılar için geniş bir uygulama yelpazesi sağlar. Özellikle Vitralit®️ UD 8055, 85/85 testlerinden sonra bile yukarıda belirtilen yüzeylerde çok güvenilir yapışma gücü gösterir.

Vitralit®️ UD 8056 ise, özellikle LCP'deki performansı açısından etkileyicidir ve UL 94 HB testini başarıyla geçmiştir.